حمایت حقوقی و قضایی دادگستری فارس از توسعه پروژه های جدید تولید انرژی در راستای کمک صنعت برق کشور مورد تأکید رئیس کل دادگستری استان فارس در نشست مدیران صنعت آب و برق استان فارس و مسئولان قضایی قرار گرفت.

حمایت حقوقی و قضایی دادگستری فارس از توسعه پروژه‌های صنعت برق کشور

به گزارش چهل ستونه از شیراز، رئیس کل دادگستری استان فارس با بیان اینکه مجموعه وزارت نیرو در استان در سالهای اخیر علی رغم همه کمبودها و تحریم های ظالمانه، اقدامات جهادی و قابل تقدیری انجام داده که خروجی آن خدمت رسانی مناسب به مردم بوده است گفت: دستگاه قضایی در چارچوب های قانونی حامی اقدامات این مجموعه در خدمت رسانی به مردم و تأمین انرژی است.

حجت الاسلام والمسلمین سیدکاظم موسوی با اشاره به این نکته که مجموعه قضایی استان از سرمایه گذاری بخش خصوصی در حوزه تولید انرژی های پاک نیز در قالب ستاد اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی حمایت خواهد کرد افزود: روند رو به افزایش مصرف انرژی باعث خواهد شد نیازمند توسعه زیرساخت های تولید انرژی باشیم و بخش خصوصی می تواند کمک شایانی در این حوزه داشته باشد.

نماینده عالی قوه قضائیه در استان فارس در بخش دیگری از سخنان خود در جمع مدیران صنعت آب و برق استان بر جلوگیری از برداشت های غیر مجاز از منابع انرژی تأکید و بیان داشت: مطابق قانون مسئولین این حوزه می توانند زمینه برخورد قانونی را با متخلفین فراهم نمایند اما دستگاه قضایی نیز در این راستا همراه و حامی اقدامات قانونی نهاد های متولی است.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی بر موضوع نظارت نیز تأکید کرد و خاطر نشان ساخت: سلامت عملکردی و پاکدستی کارکنان در مجموعه های صنعت آب و برق و تأمین انرژی استان منافاتی با نظارت های دقیق و برنامه ریزی شده و قانونمند ندارد.

گفتنی است در این نشست مدیران عامل برق منطقه ای فارس، آب منطقه ای فارس، شرکت های توزیع برق استان و شیراز و همچنین مدیران آبفای استان ضمن ارائه گزارشی از عملکرد مجموعه های تحت مدیریت به بیان برخی مشکلات حقوقی و قضایی خود پرداختند. 

 یدالله حقیقی مدیر عامل شرکت برق منطقه ای فارس نیز در این جلسه مشترک با بیان اینکه همه تمهیدات برای عبور موفق از تابستان پیش رو بدون خاموشی برق اندیشیده شده است گفت : گذر موفق از تابستان گرم و پرمصرف بدون خاموشی برق ، سند افتخار دولت است.

حقیقی مدیر عامل شرکت برق منطقه ای و رییس شورای انسجام بخشی مدیران وزارت نیرو در استان فارس در نشستی با حضور رییس کل دادگستری استان فارس و اعضای شورای قضایی این استان برخی از شاخص های تامین و انتقال برق در استان فارس و جنوب کشور را بیان کرد.

 مدیر عامل شرکت برق منطقه ای فارس با ارائه گزارشی از وضعیت راهبردی و استراتژیک استان فار سو جنوب کشور در تامین و انتقال برق اضافه کرد : بیش از 80 درصد از خطوط گاز کشور از منطقه فارس و جنوب کشور می گذرد و با توجه به وابستگی شدید زیر ساخت های صنایع گاز و برق به یکدیگر ، فعالیت همکاران شرکت برق منطقه ای فارس در این عرصه شاخص ساز است.

 حقیقی ، وجود تنها نیروگاه اتمی کشور در استان بوشهر و در منطقه مدیریت برق منطقه ای را عرصه ای مهم و تعیین کننده برای مدیریت تامین و انتقال برق در کشور دانست و گفت : تامین یک هزار مگا وات برق در این نیروگاه فصل جدیدی از اقدامات جهادی برای تامین و انتقال برق در این منطقه ایجاد کرده است.

وی استان فارس را کارگاه ایجاد امنیت انرژی در جنوب کشور دانست و ادامه داد : استان فارس و جنوب کشور شاهراه تبادل برق و انرژی قلمداد می شوند از این فعالیت منسجم ، هدفمند و تاثیر گذار در این منطقه بسیار حائز اهمیت است.

 حقیقی با ارائه گزارشی از ظرفیت نیروگاهی تحت پوشش در استان فار س و جنوب کشور گفت : ظرفیت اسمی نیروگاههای این منطقه بیش از 8 هزار و 300 مگا وات است ، نیروگاههای جهرم ، کازرون ، اتمی بوشهر ، عسلویه ، پارس جنوبی ، فارس ، حافظ ، شیرینو ، گناوه ، مبین و دیگر نیروگاههای بیشترین ظرفیت اسمی را در استان فارس و جنوب کشور دارند.

حقیقی ، ظرفیت تولید انرژی های تجدید پذیر در استان فارس و جنوب کشور را نیز 73 مگاوات برآورد کرد و با بیان اینکه نیروگاههای گاز سوز نیز 148 مگاوات ظرفیت اسمی دارند افزود: به رغم آنکه استان فارس و جنوب کشور شرایط روزهای آفتابی مناسبی دارند اما ظرفیت های نصب شده در این عرصه برای تولید انرژی خورشیدی رضایت بخش نیست و می طلبد با افزایش سرمایه گذاری ها شرایط بهتری برای بهره گیری از توانمندی ها و استعدادهای موجود فراهم گردد.

پایان پیام/خ

دسته‌ها: استانها

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

Avatar placeholder