آیین شنبه‌های ام‌البنینی با هدف ترویج فرهنگ سفره حضرت ام البنین(س) به همت خیران در روزهای شنبه در شهرستان شهریار با میزبانی خانواده شهدا برگزار می‌شود.

برپایی سفره اطعام شنبه‌های ام البنینی به میزبانی مادران شهدا در شهریار

به گزارش چهل ستونه از شهریار، آیین شنبه‌های ام‌البنینی با حضور جمعی از خادمیاران رضوی، خیران و خانواده‌های معظم شهدا شهرستان شهریار، در جوار آستان مقدس امامزاده اسماعیل(ع) و یادمان شهدای گمنام به میزبانی مادران شهدا برگزار شد. شنبه‌های ام البنینی با هدف ترویج فرهنگ سفره حضرت ام البنین(س) به همت خیران و ناذران که از پیشگامان ترویج فرهنگ سفره ام البنین(س) هستند، روزهای شنبه در این شهرستان برگزار می‌شود و با تاسی از آن در سطح کشور با استقبال گسترده مردمی مواجه شده است. دراین پویش جمعی از خانواده‌ها داوطلبانه صبح شنبه‌ها در محله، خانه، مساجد و تکایا بر اساس توان اقتصادی خود اطعام می‌دهند و این اقدام پسندیده، زیبایی و جاذبه خاص خود را دارد و خانواده‌ها انواع غذاها را مانند جشنواره غذا تهیه و به میدان شهدای گمنام می‌آورند و براساس نیات، خودشان از مردم پذیرایی می‌کنند. بسیاری از اطعام دهندگان شنبه‌های ام‌البنینی، معتقدند که برای بار اول نیت کردند، سپس اطعام دادند و بدون شک حاجت گرفتند، به همین خاطر شنبه‌ها در برپایی سفره ام‌البنین حضور مستمر دارند و از این کار خیر لذت می‌برند.

  مادر معظم شهید مدافع حرم عباس آبیاری ضمن عرض تسلیت وفات حضرت ام البنین(س) در این خصوص اظهار کرد: روزهای شنبه در شهریار سفره حضرت ام البنین(س) برپاست و مسافران و کسانی که در مسیر سر کارشان هستند از میهمانان این سفره بوده و صبحانه میل می‌کنند و امیدوارم این سنت حسنه در تمام نقاط کشورمان نهادینه شود. مادر شهید آبیاری افزود: با برپایی این سفره می‌توانیم وعده صبحانه نیازمندان احتمالی منطقه خود را در حد توان تامین کرده و از آنان به گرمی و مهربانی پذیرایی کنیم. مادر معظم شهید مدافع امنیت مرتضی ابراهیمی در ادامه گفت: این اقدام بسیار ارزشمند است و امیدوارم این برنامه تداوم داشته و با حمایت‌های مردمی و خیران در سطح کشورمان گسترش پیدا کند تا نیازمندان بتوانند از برکات آن بهره مند شوند. مادر شهید خلبان علی بلورخانی گفت: از همه عزیزانی که به یاد حضرت ام البنین(س) و مادران و خواهران شهدا، در برپایی پویش شنبه‌های ام البنینی نقش دارند و در وعده صبحانه از میهمانان پذیرایی می‌کنند، قدردانی کرده و قطعا اجرشان نزد خداوند متعال محفوظ خواهد بود. مادر شهید سیدمحمدحسینی فردوئی در ادامه خاطرنشان کرد: شهریار از پیشقراولان این سفره است، به همت مردم و ارادتمندان اهل‌بیت (ع) این سنت پسندیده در سطح کشور و حتی در کشورهای اسلامی گسترش یابد تا همه بتوانند برسر سفره حضرت ام البنین(س) روزی بخورند. درپایان به مناسبت گرامی داشت روز تکریم از مادران و همسران شهدا، از طرف کانون خدمت رضوی شهرستان شهریار توسط پدران معظم شهدا به جمعی از مادران، همسران و خواهران شهدای شهرستان شهریار به رسم یادبود هدایای متبرک رضوی اهدا شد. پایان پیام/

دسته‌ها: استانها

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

Avatar placeholder